hory malorka cestování

Animace

by ciperovaaa

JAK SE STÁT ANIMÁTOREM
Aby jste se stali animátorem musíte projít castingem. Jak takový casting může vypadat?

Každá agentura má sestavený nábor podle sebe, ale jelikož jde o jednu práci, tak si jsou castingy dost podobné. Častokrát může být rozdíl pouze v daných příkladech, ale v celku jde o to samé. Animátor musí být prostě energický, pozitivní a rozhodně ne stydlivý. A to je přesně to co se snažíte na castingu ukázat. Pokud v sobě toho extroverta aspoň trošku nemáte, tohle pro vás rozhodně není.

Tak z čeho se konkrétně výběrové řízení skládá a jak probíhá?
Moje výběrové řízení bylo rozděleno do tří hlavních částí – vystupování s mikrofonem, angličtina a tanec.

Vystupování s mikrofonem je jedna z nejdůležitějších a pro lidi mnohdy nejnepříjemnější částí. V castingu jde hlavně o to jestli je člověk sebevědomí a nebojí projevovat. Důležitý je postoj, celkově veškeré pohyby, jestli z člověk vyzařuje nervozita. Pokud chcete dělat animátora takových věcí se prostě bát nesmíte. Protože na hotelu budete pravděpodobně mluvit do mikrofonu před desítky/stovky lidí mluvit na denním pořádku. V castingu jsme měli 2 minuty na to abychom se tam co nejlépe navzájem seznámili s dalším účastníkem a pak jsme ho představovali porotě. Jako další krok bylo dopředstavit sám se a zkusit na sebe prásknout i nějakou tu perličku. Jako poslední část jsme měli opět 2 minuty na to vymyslet krátké přestavení, u nás šlo o téma – hrneček.

Pohovor v angličtině je něco čeho se rozhodně nemusíte bát. Nebo aspoň pokud vyrazíte s agenturou https://www.alexandria.cz/chci-se-stat-animatorem jako já. Rozhovor jeden na jednoho, který probíhá tak, že se na začátku představíte a zkusíte o sobě něco ve zkratce říct. Jediné u čeho se můžete zapotit (ale spíš ne) je, otázka ohledně animace. Já osobně jsem dostala otázku – Co byste dělala, kdybyste hlídala děti v klubíku a jeden z z nich by si zlomil nohu? Takže to je tak jediné a co byste mohli narazit. Jinak si myslím, že pohovor je to nejmenší. 🙂

Taneční choreografie, pro někoho zábava, pro někoho nepochopitelný chaos. Funguje to tak, že se musíte přibližně za hodinu naučit jeden z animačních tanců. Nezáleží na tom, jestli tančit umíte a máte to v těle, nebo se vám motají nohy a parket není vaše parketa. Jde pouze o to jak to pojmete. Z obou možností se dá v animátorském světě totiž těžit. Mnohdy dokonce ještě více z toho když jste nešikové. Vaším úkolem je totiž bavit lidi a to jde s levýma nohama jednoduše.

JAK PROBÍHAL KONKRÉTNĚ MŮJ DEN

9:45 – 10:00 sraz v animační backstagi – příprava na program
10:00 – 12:30 dopolední program
12:30 – 14:45 pauza, oběd a čas pro sebe neboli pro spánek
14:45 – 15:00 příprava na odpolední aktivity
15:00 – 17:30 odpolední animační program
18:00 – 18:30 večeře
20:30 – 21:00 – mini disco
21:30 – večerní showVíce pro tebe